Titulní obrázek

Vozy značky Nissan za Vás převezmou v případě nehody volant

Publikováno: 20.říjen 2012

Japonská automobilka Nissan s dobrým úmyslem vynalezla nový systém. Ovšem lépe vypadá na papíře. V provozu však může dojít doslova k tragédii.

Bezpečnostní systém dokáže zabránit kolizi změnou směru jízdy. Japonská automobilka představuje nový bezpečnostní systém, který dostal název Autonomous Emergency Steering System (AESS). Spočívá v tom, že neustále sleduje situaci před vozem a ve chvíli, kdy se před ním objeví z nenadálých příčin stojící kolona, místo toho, aby brzděním jen zmírnil následky nehody dokáže k tomu změnit i směr jízdy.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Zcela automaticky, volant vám začne v rukou pěkně tancovat a střetu zabrání. Nevíme, zda auto kontroluje, jestli náhodou nejede do protisměru. Může se totiž klidně stát, že vás bezpečnostní systém vyšle pod kola rozzuřené Tatrovky ve snaze zabránit pomačkaným plechům za pár desítek tisíc korun.

Celý systém je založen na přední kameře, pěti laserům a tří radarech, přičemž jeden je umístěn vpředu a dva hlídají boky. Všechno to funguje zcela automaticky, pokud auto zjistí, že by došlo k nehodě, nejdřív doporučí směr, kterým by se měl řidič vydat. Pokud tak neučiní, udělá to auto za něj. Uvidíme, zda si zákazníci nový systém oblíbí.