Titulní obrázek

Nissan GT-R bude rychlejší

Publikováno: 13.říjen 2012

Pro modelový rok 2014 si automobilka Nissan nepřipravila vyšší výkon. Přepracovaná převodovka se však postarala o lepší akceleraci.

Každoročního faceliftu se šestiválcová Godzilla dočká i tentokrát. Motor si zachová dříve zvýšený výkon 550 koní a točivý moment 632 Nm, ale GT-R rychlejší bude. V rámci faceliftu nemůžeme čekat žádnou výraznější změnu designu, veškeré úpravy se omezí jen na lehce poupravený přední nárazník co do exteriéru, a na hodnotnější materiály co do interiéru. Jasněji bude přesně 2. listopadu, kdy se drtička německých boxerů představí naživo.

Přestože se šestiválec dopingu nedočká, jeho výkon 550 koní je pořád více než dostatečný. Měl by ale lépe fungovat díky přepracované převodovce, která má podíl na lepším zrychlení. Z klidu se na stovku GT-R dostane za 2,7 vteřiny. Uvidíme, jestli se to nějakým způsobem podepíše na maximální rychlosti, možné je, že zůstane na původních 315 km/h. 

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Poslední změna se týká přepracovaného podvozku, který by měl být poddajnější. Osvěžené GT-R se v Japonsku dostane do prodeje již 16. listopadu, ale Evropa si bude muset tradičně pár měsíců počkat.