Titulní obrázek

Infiniti uvažuje o sériové výrobě konceptu plug-in hybrid Emerg-E

Publikováno: 26.září 2012

Luxusní odnož japonské automobilky Nissan Infiniti uvažuje o sériové výrobě v březnu představeného konceptu plug-in hybridu Emerg-E. Sportovní vůz má motor uprostřed.

Prozatím není jasné, kdy se tento sportovní model na trhu objeví, a zda bude tradičním sporťákem, nebo zda bude tak jako studie Emerg-E elektromobilem s prodlouženým dojezdem. Jisté však je, že Infiniti plánuje rozšířit svoji sportovní řadu IPL. Vozy s tímto označením se světu poprvé ukázaly v roce 2010. Infiniti s označením IPL mají konkurovat Mercedesům od AMG a BMW z dílny divize M. Viceprezident amerického Infiniti o sportovní řadě říká, že IPL je odrazovým můstkem, který má vést k založení sub-značky.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Podle jeho slov IPL není AMG a ani jím být nemá. Označení IPL se zatím objevuje pouze v nabídce pro G kupé a G Cabrio, další modely však mají následovat. Infiniti začne letos na jaře ve Spojených státech prodávat sedmimístný crossover JX. Ten se v nabídce značky usadí nad současný crossover FX, zacíleno má především na Mercedes-Benz GL, popřípadě Audi Q7. Automobilka očekává, že JX bude velkým prodejním hitem. Dalším rozšířením nabídky má být elektrický sedan, který se začne prodávat v roce 2014.