Titulní obrázek

Nissan 370Z prodělal menší facelift

Publikováno: 19.září 2012

Japonská automobilka Nissan provedla několik designových změn na modelu 370Z. Pokud budete hledat nějaké změny v motorovém prostoru, nic nenajdete. Tyto novinky si totiž společnost nechává na příští generaci.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Facelift Zetka se ponese jen ve znamení drobných retuší. Do boků předního nárazníku zamířily svislé pásy LED diod. Nissan slibuje i nový design kol a osvěžený interiér. Podle všeho to vypadá, že půjde jen o facelift, který 370Z prodělalo na začátku roku v Americe, jen přizpůsobený pro starý kontinent. 

Škoda jen, že nás automobilka nepřekvapila například zvýšením výkonu motoru, nebo snižením hmotnosti této zadokolky. Podle spekulací, které hned po lehkém zklamáním vyvstaly, si Nissan velké změny schovává až pro novou generaci, která s sebou přinese výrazné snížení hmotnosti.

Šestiválec, který má v současnosti objem 3,7 litru a výkon 328 koní, přenechá místo foukanému čtyřválci, přičemž jízdní výkony by měly být obdobné. Nástupce by se měl ukázat přibližně až za dva roky. Je tedy jasné, že si ještě nějakou chvíli počkáme.