Titulní obrázek

Bude mít Nissan a Infiniti novou továrnu v Mexiku?

Publikováno: 12.září 2012

Aliance Renault-Nissan plánuje rozšířit svá výrobní místa. Čína je jistá, ovšem začaly se šířit spekulace o nové továrně v Mexiku. Velký crossover JX se již vyrábí v USA, přesněji ve Smyrně. Nissan produkuje auta jen v Japonsku, kde je však velmi silný jen.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Mexiko považují hlavně jako základnu produkce automobilů, které budou určeny pro celý svět. „Musíme zvážit svoje další úsilí ohledně růstu prodejů v Evropě a Jižní Americe,“ řekl v rozhovoru pro Automotive News současný víceprezident pro globální operace Infiniti Johan de Nysschen. Automobilka vyváží auta z USA do Evropy a je zatížena cly. Mexiko takové bariéry nemá.

Konkrétní model ale prozatím společnost neupřesnila. Nabízí se i jiná varianta: Nissan už totiž v Mexiku jeden závod má a chystá stavbu dalšího. Kapacity mohou být částečně využity právě pro Infiniti. Navíc, motorárna v Decherdu v Tennessee, která vzniká ve spolupráci s Daimlerem a kde se mají vyrábět nové čtyřválcové pohonné jednotky, není od hranic s Mexikem vůbec daleko. Jen necelých 2.000 km. V této zemi už působí mnohem více automobilek. Ty ji vyhledávají pro nízké výrobní náklady a dohody o volném trhu s USA.

Do této lokality se chystá i a automobilka Audi. V Toluce vyrábějí Mercedes-Benz i BMW. Výhodných podmínek chtějí využít i někteří další, v tomto ohledu nesmíme opomenout například Volvo nebo Lexus. Je to velmi jednoduché, pro USA vyrábět za méně, prodávat ovšem za stejné částky, zisky budou tím pádem logicky vyšší a investice se rychleji vrátí.