Titulní obrázek

Na ženevském autosalonu v březnu se představí nový Nissan Qashqai

Publikováno: 29.srpen 2012

Japonská automobilka Nissan prodala od roku 2007 jen v Británii 160 tisíc exemplářů modelu Qashqai. Odborníci však automobilu vůbec nevěřili. Přesto se tento krok společnosti velmi dobře vyplatil. V současné době se už ale pracuje na jeho nástupci!

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Podle britského Auto Expressu se nijak dramaticky nezmění jeho rozměry. Délka základní verze by se od aktuálních 4,33 m příliš vzdálit neměla. Totéž platí o zavazadlovém prostoru, který u stávající řady nabídne maximálních 860 l. I Qashqai s pořadovým číslem II bude mít znovu britské rodiště, konkrétně továrnu v Sunderlandu.

Základní tvary vycházejí z ženevského konceptu Hi-Cross, pouze v trochu menším balení. Očekávejme tedy sportovnější vzhled s dynamickými bočními prolisy, úzké přední světlomety zasahující do masky a mohutný střešní spoiler. Pokud bude finální auto vypadat jako na ilustracích, máme se na co těšit. Zážehová šestnáctistovka tak odejde do historie, nahradí ji turbodmychadlem přeplňovaný agregát 1,2 l s 84 kW a 190 Nm. Na 100 km jízdy si vezme zhruba 5,7 l benzinu.

Turbodiesel 1,6 dCi se pochlubí 95 kW a průměrnou spotřebou nafty menší než 4,7 l/100 km. Konkurence by se měla určitě začít bát. Nissanu to ale nestačí a pošilhává po německé „prémii“ v podobě Audi Q3 nebo BMW X1. Alespoň co se dojmu z interiéru týče. Doufejme, že nebude následovat také cenovou politiku těchto výrobců. Sériovou podobu nového Qashqaie spatříme již v Ženevě 2013, ale do prodejen se dostane až na začátku roku 2014.