Titulní obrázek

Nová generace MPV Nissan Note

Publikováno: 29.červenec 2012

V Japonsku se představila nová generace MPV Nissan Note. Na začátek bude mít tříválcové motory i bezestupňovou převodovku CVT. Kralující Hondu Jazz chce opět doplnit nový Nissan Note.

Pokud si přestavíte prostorné auto malého půdorysu, jde o Nissan Note. Model vychází z konceptu Invitation. Ovšem, co nám u vozu bude určitě chybět je dravost. Vytratila se a my nevíme kam. Jinak však bude automobil velmi praktický. Uvnitř najdeme i systém pohledu shora, tedy Aroud View Monitor. Tento systém se dostal do kompaktního auta poprvé. Vůz bude mít i kvalitnější materiály a asi mnoho odkládacích schránek.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Oficiální odhalení proběhlo v Japonsku, k tamnímu trhu se vztahují i informace o motorech, ale dá se počítat, že stejné jednotky se objeví i na starém kontinentě. Na výběr bude za začátku jen ze dvou motorů - a oba budou tříválcové.

Slabší HR12DE dosáhne na 79 koní, zato ten “vrcholný” HR12DDR ze sebe umí vydolovat 97 koní. Ano, je to ten, co se nám v Micře tolik líbil, ale tady se bavíme o větším (a těžším) Nissanu Note. Na finální verdikt si musíme počkat až na příští rok, kdy se rozjede výroba pro Evropu.