Titulní obrázek

Nová generace modelu Nissan Micra upoutá zákazníky vzrušujícími křivkami

Publikováno: 22.srpen 2012

Britský magazín Autocar uveřejnil rozhovor s šéfdesignérem Nissanu Shirou Nakamurou. Uvedl, že společnost chystá vyrobit novou generaci japonského minivozu Micra. Se současnou generací totiž automobilka velký úspěch nezaznamenala. Nová generace má zákazníky upoutat hlavně zajímavějšími tvary.

V křivkách budoucí generace Micry se má zrcadlit vzrušení, podstata a obratnost. Tyto vlastnosti budou kombinovány s nadprůměrnou prostorností. O tomto úkolu Nakamura říká, že bude náročný. Micra se patrně inspiruje nadmíru úspěšnými modely Juke a Qashqai, které se na starém kontinentu chlubí vysokými prodeji. Šéfdesignér Nissanu věří, že právě tyto vozy ukazují cestu vpřed.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

O modelech Nakamura tvrdí, že jsou sportovní a mají pěkný postoj. Design budoucích modelů má být více konzistentní než dnes. To u pestré palety modelů Nissanu, která čítá minivůz Micra i velký pickup Titan, bude pro designéry výzvou. Aktuální, čtvrtá generace Nissanu Micra byla oficiálně představena na jaře 2010. Automobil si zachoval boubelaté tvary předchozí generace, které jsou však mnohem konzervativnější. Je to i tím, že se čtvrté vydání Micry stalo globálním modelem, který musí zaujmout co nejvíce zákazníků po celém světě.