Titulní obrázek

Tuningová show Car Wars je za námi

Publikováno: 14.srpen 2012

Velká tuningová show Car Wars je za námi. Odehrávala se již po desáté na letišti v Panenském Týnci na Lounsku. Dlouho očekávanou akci navštívilo až šest tisíc návštěvníků.

Martin Krátký, hlavní pořadatel, byl z průběhu dění v úplné euforii. Vše se vyvedlo. Dokonce i počasí, nestal se žádný úraz a aby toho nebylo málo, účast návštěvníků byl nejvyšší za posledních sedm let.

Tři tisíce aut projelo branou. Show Car Wars se konala v Panenském Týnci již podesáté. Přehlídku tuningových vozů jako vždy provázely sprinty rychlých aut, například Nissan GT-R prolétl trať dlouhou 400 metrů za 11,2 sekundy.

U vjezdu do areálu se točila BMW při tradiční disciplíně "gumování" a vedle soutěžilo 15 dívek v jízdě zručnosti. Musely kličkovat mezi překážkami, parkovat a couvat. Za každou chybu dostávaly trestné sekundy. Největším problémem bylo podélné parkování.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nad hlavami návštěvníků předváděl akrobatické kousky pilot vrtulníku, páteční i sobotní noc vyvrcholila velkou party. Vše proběhlo bez potíží i podle policie. Na letiště v Panenském Týnci se sjelo několik desítek tuningových vozů. Některá měla dveře otvírané nahoru, v kufru bar, kůží potažený nejen interiér, ale i masku a přední kapotu. Hlavní cenu nakonec získal majitel černého Nissanu GT-R.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde