Titulní obrázek

Majitele modelu Nissan Leaf trápí problémy s kapacitou akumulátorů

Publikováno: 5.duben 2013

Začínají se vyrábět nové a nové elektromobily, ovšem výrobci by si měli nejdříve ověřit, zda vyrobené vozy zvládnou vše, pro co byly stvořeny. Majitelé elektromobilu Nissan Leaf nyní zažívají velké zklamání. Ve velkém teplu se totiž srazí nádrž na čtvrtinovou kapacitu.

Ve Spojených státech amerických musí nyní Japonská automobilka čelit vážnému problémy, tedy kapacitě akumulátorů. Hlavně jejímu nedostatku. Letní vedra ve státech předsahují pravidelně 100°F (37°C), momentálně se to tu množí stížnosti majitelů, kterým rapidně klesla kapacita akumulátorů Leafu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Někteří tak neujedou ani čtvrtinu obvyklé vzdálenosti. Reálný dojezd nějakých 20 - 30 km. To není pozitivní informace. Na vině jsou vysoké teploty a především skutečnost, že Nissan prohlašoval, že jeho auto nepotřebuje aktivní zařízení hlídající teplotu akumulátorů. Ve vysokém vedru tak baterie trpí a klesá jejich kapacita. Některé jsou poškozeny tak, že už nepůjde jejich původní kapacita obnovit a majitel je bude muset měnit.

Nissan na tom ale bit nebude, protože záruka se vztahuje na výkon, nikoli na kapacitu. Je to další problém, který se objevuje u běžně používaných elektromobilů. Například Fisker a Tesla řeší potíže s tím, že úplně vybitý nebo dlouho nepoužívaný akumulátor "umře" a už nejde nabít. Výrobci elektromobilů se mají ještě co učit. U všech novinek se nachází nedostatky, a ty je potřeba vyřešit.