Titulní obrázek

Nissan Note, LEAF

Publikováno: 14.březen 2013

Automobilka Nissan si na ženevský autosalon připravila novou generaci modelu Note a facelift vozu LEAF. Těšit se můžeme na lepší techniku, vzhled i komfort.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Přesně před rokem se v Ženevě představil koncept Invitation a nový Note je jeho výsledkem. I když se někomu mohlo zdát, že verze pro Japonsko patří k těm všednějším, jiná maska chladiče, pár chromovaných dílů a lepší barva toto zdání tlačí do pozadí.

Unikum u malého Nissanu má být 360° kamerový systém Around View Monitor, který bude výsledný obraz skládat na 5,8" displej. Parkování tedy bude hračka. Z dalších technologií bude Note umět hlídat mrtvé úhly, jízdu v pruzích i další věci. Oproti předchůdci si má polepšit i v použitých materiálech.

Pro začátek budou k dispozici tři motory, zážehový tříválec o objemu 1,2 litru a výkonu 80 koní, případně jeho silnější varianta s kompresorem a výkonem 98 koní. Naftové motory zastupuje jen 1,5 litrový agregát o výkonu 90 koní který by si měl vzít 3,6 litrů na sto. Do prodeje se dostane na podzim letošního roku, kdy automobilka odhalí i oficiální cenu. 

Nissan LEAF v současné době oslavuje titul nejprodávanějšího elektromobilu na světě. Celosvětově se prodalo 50 000 kusů. I když to není tak závratné číslo, Nissan se nevzdává. Elektromobil dál rozvíjí, poslední generace už se může pochlubit dojezdem 199 kilometrů a rychlejším nabíjením.