Titulní obrázek

Druhá generace modelu Nissan Note

Publikováno: 28.leden 2013

Nový Nissan Note se stal na detroitském autosalonu velkým překvapením japonské automobilky. Vůz je určen především evropským zákazníkům.

Malé MPV Note se zanedlouho začne prodávat ve své druhé generaci. Její příchod Nissan prozradil už vloni v létě, teď jsme se však dočkali světové premiéry. Představený model se jmenuje v Americe Versa Note.

Prozatím je to vůz spíše na pomezí malých městských aut a klasických MPV této třídy. Na rozdíl od mnohých soupeřů si však ponechá vzhled bližší klasickým hatchbackům. Nový Note působí svěžejším a dynamičtějším dojmem, přitom nabídne prostornější a podstatně hodnotnější interiér.

Co se prostornosti týče, nabídne na daném půdorysu (4 158 x 1 694 x 1 534 mm, rozvor 2601 mm) dostatek místa, zdá se však, že novinka přijde o specifikum stávajícího modelu, kterým je posuvná zadní lavice. Podlaha zavazadlového prostoru má být variabilní.

Uvnitř vozu mají být standardem sedadla dělená v poměru 60:40, ve čtyřech směrech stavitelná přední sedadla, rádio s CD přehrávačem, čtyřmi reproduktory a AUX vstupem. Za příplatek bude k dispozici třeba USB port pro připojení iPodu nebo běžných smartphonů, ovládání rádia na volantu, Bluetooth, vyhřívaná sedadla apod.

Pozoruhodným prvkem v dané třídě bude příplatkový systém Around View, který pomocí kamer zobrazí na displeji vozu přehledně kompletní okolí vozu, což řidiči usnadní parkování nebo orientaci ve stísněných místech. K dispozici bude také navigace Nissan Connect, barevný displej těchto systémů má úhlopříčku 5,8 palce a je dotykový. V případě havárie má posádku ochránit šest airbagů.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

V evropské výbavě  zásadní rozdíly zřejmě nebudou. To platí i pro cenu, která v USA začíná na necelých 14 000 dolarech, tedy v přepočtu 280 000 korunách, aktuální verze u nás začíná na akční ceně 240 000 korun.

V USA se Versa Note bude prodávat s šestnáctistovkou o výkonu 109 koní kombinovaný s převodovkou CVT, v Japonsku už automobilka zveřejnila, že model dostane tříválec 1,2 litru v atmosférickém i přeplňovaném provedení. Obě pohonné jednotky se zřejmě dostanou i na náš trh v kombinaci s manuální skříní.