Titulní obrázek

Nissan Leaf zaznamenává úspěchy

Publikováno: 3.březen 2013

Automobilka Nissan uvedla na trh model Leaf v roce 2010. Tehdejší novinka si našla mnoho příznivců a oblíbenců. Tento krok japonského výrobce byl velmi úspěšný.

Nissan uvedl Leaf na trh v roce 2010 a za tu dobu si tedy našlo svou cestu k zákazníkům už celkem 50 000 vozidel. V nabídce českého Nissanu Leaf sice nenajdeme, ale jinak se prodává v sedmnácti evropských zemích. Zákazníci ho mají v oblibě.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Zajímavé je, že tyto elektromobily se nejen prodávají, ale podle statistik automobilky také reálně jezdí. Pokud bychom sečetli dráhu, kterou majitelé všech Nissanů Leaf na světě urazili, aniž by přitom do ovzduší vypustili jedinou částečku zplodin, dostali bychom číslo 260 milionů kilometrů, což je větší vzdálenost, než jaká dělí Zemi od Slunce.

Určitě vás bude zajímat, kolik kilometrů se dá s elektromobilem najet za dobu jeho působnosti na trhu. Nejaktivnějším řidičem je jeden japonský majitel, který za pouhé dva roky, co se model Leaf prodává, ujel více než 175 000 km. Což je určitě slušný výkon.