Titulní obrázek

Třetí generace modelu Nissan Murano

Publikováno: 23.březen 2013

Model Nissan Murano se nám zanedlouho představí ve své třetí generaci. Japonský výrobce již představil i koncept Resonance - první předzvěst novinky. Těšit se můžeme na luxus, dynamičnost a komfort.

Už třetí generace velkého crossoveru Nissan Murano se začne vyrábět zřejmě v příštím roce. Zatím ale byla jeho podoba zahalená tajemstvím. To teď alespoň částečně odkrývá koncept Resonance, který automobilka před nedávnem odhalila.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Design vznikal v kalifornském studiu značky, je tedy evidentně zaměřený hlavně na americký trh, kde se model dobře prodává. Samozřejmě ale bude jezdit i v Evropě, stejně jako jeho dvě předešlé generace. Čeští zákazníci si ho zatím ale moc neoblíbili, v roce 2012 se ho prodalo jen 20 kusů.

Styl přední masky vozu se nazývá V-Motion, protože auto dostalo výrazný kryt chladiče ve tvaru písmene V. Zbylé linky karosérie mají dělat auto dynamickým už od pohledu, což se jim také daří.

Interiér nese honosné označení VIP-Lounge. Svým pojetím ho ale dokáže obhájit. Uvnitř je totiž místo jen pro čtyři cestující, kteří by ovšem cestovali v naprostém komfortu a obklopeni jen luxusními materiály. Na palubě se objevují světlá kůže, dřevo a další pěkné materiály.